Powered by WP Bannerize

Што никогаш не треба да ја прашате жената после секс

Што никогаш не треба да ја прашате жената после секс

Истражувањата покажуваат дека оргазам при вагинална пенетрација доживуваат само 56 проценти од жените.

Семејните односи по раѓањето на бебето – една од најголемите грижи на идните татковци

Семејните односи по раѓањето на бебето - една од најголемите грижи на идните татковци

Според една он-лине анкета во која учевствувале повеќе од 3000 испитаници, идните татковци се очигледно многу загрижени за тоа во која насока ќе се одвиваат семејните односи, односно односот со партнерката откако во домот ќе дојде новороденчето.

Долгите врски го намалуваат женското либидо

Долгите врски го намалуваат женското либидо

Од испитувањата е утврдено дека најстабилен период за жените да доживеат оргазам е периодот во врската во првите 7 години, а воедно во истиот период сексуалното задоволство е и најпроменливо.

Едноставни одлуки кои ќе ви помогнат да бидете подобар родител

Едноставни одлуки кои ќе ви помогнат да бидете подобар родител

Не постои родител кој на своето дете сака да му даде повеќе од она што самиот го имал. Но растргнату меѓу приватни и професионални обврски, замор, стрес знаеме да изреагираме непримерно, да изгубиме нерви или да избувнеме. Еве некои совети за тоа како да бидете подобри родители.

Што ако децата ве фатат при секс

Што ако децата ве фатат при секс

Ситуацијата без сомнеж е крајно непријатна, така што не се поставува прашање само за нелагодност туку и тоа колку за децата е трауматично и збунувачко.

Отсуството на расправија како причина за развод на бракот

Отсуството на расправија како причина за развод на бракот

Избегнувањето на расправиите помеѓу партнерите во бракот поради некоја поголема цел како што е мирот во домот не е секогаш здрава и корисна опција.

Најдобриот брачен совет што можете да го добиете

Најдобриот брачен совет што можете да го добиете

Овој насмеан пар е во брак скоро две децении, а нивната тајна на успехот е многу едноставна:

Романтичните вечери честопати знаат да бидат бесцелни

Романтичните вечери честопати знаат да бидат бесцелни

Една од тактиките кои сексуалните терапевти ја предложуваат за да се разбуди страста е излегување на романтична вечера. Но, оваа идеја е меч со две острици, бидејќи звучи романтично, но не мора и така да се заврши.

Цвеќиња и чоколадо не ги привлекуваат мажите

Цвеќиња и чоколадо не ги привлекуваат мажите

Чоколадата е афродизијак, но ако жените употребуваат парфеми со оваа арома, на мажите нема да им бидат привлечни.

Силни болки и грчеви при менструација

Силни болки и грчеви при менструација

Менструалните болки се сметаат за нормална појава која причинува хормонални промени. Тие можат да бидат активирани со болести или пак стресен начин на живот.

Спречете да бидете изневерени

Спречете да бидете изневерени

Неверството за многу жени е најлоша работа која може да им се случи, а голем број на изневерени жени никогаш не заздравуваат до крај. Понекогаш е невозможно да се спречи, но еве неколку совети за да знаете дека сте направиле се што е до вас.

Powered by WP Bannerize