Powered by WP Bannerize

Зошто на жените им треба повеќе сон?

Зошто на жените им треба повеќе сон?

Жените кои не се наспани доволно, наутро се многу помрзоволни од мажите и потребно им е повеќе сон отколку на припадниците на посилниот пол, покажува едно истражување.

Мажите јадат повеќе кога се во близина на жените

Мажите јадат повеќе кога се во близина на жените

Американското истражување спроведено на Универзитетот Корнел во Лос Анџелес во кое учевствувале околу 133 мажи вели дека мажите внесуваат значително поголема количина на храна и пијалок доколку се во близина на жена.

Не им го зборувајте ова на двојките кои имаат само едно дете

Не им го зборувајте ова на двојките кои имаат само едно дете

Тоа што една брачна двојка има само едно дете, може да биде работа на личен избор, но и неможност од зачнување. Во секој случај тоа е лична работа за која, околината не би смеела да се плетка. Исто како што не би требалo да им сугерирате на двојките, кои не сакаат да имаат деца.

Зајакнете го бракот и по раѓањето на детето

Зајакнете го бракот и по раѓањето на детето

Иако бракот се соочува со низа притисоци кои ги носат сите нови задачи и одговорности поврзани со доаѓањето на најмалиот член на семејството во домот, сепак постои начин како да го зајакнете бракот и по раѓањето на детето и да не дозволите новите околности да ве извадат од рамнотежа.

Спојте ги прстите на овој начин и откријте зошто бурмите се носат токму на прстот до средниот прст

Спојте ги прстите на овој начин и откријте зошто бурмите се носат токму на прстот до средниот прст

Ако ги споите прстите на начинот како што е прикажан на сликата ќе откриете нешто многу убаво.

Како да ја препознаете патолошката љубомора во бракот

Како да ја препознаете патолошката љубомора во бракот

Љубомората е комплицирана човечка емоција. Многу е важно да се напомене дека таа истовремено е и сосема нормална човечка емоција која што ја доживуваат скоро сите луѓе на оваа планета.

Фото: Нејзиното височество – МАЈКА

Фото: Нејзиното височество - МАЈКА

Познатиот и досега многу пати наградуван фотограф Кен Хајман неодамна открил едно скоро заборавено богатство – албум со фотографии со натпис – Мајки.

Кои хороскопски знаци би требало да се венчаат во месец ноември

Кои хороскопски знаци би требало да се венчаат во месец ноември

Почетокот на ноември 2015 година според астролозите е исклучително поволен период за стапување во брак на младите Овнови и Девици.

Мали детали кај жените кои го освојуваат секој маж

Мали детали кај жените кои го освојуваат секој маж

Според истражувањето спроведено во Универзитетот во Орегон сепак е потребно да имате нешто посебно во физичкиот изглед за да го привлечете вниманието на мажите. Вашата личност и понатаму ја има улогата на задржувач на веќе привлеченото внимание.

И жените ејакулираат кога ќе доживеат оргазам

И жените ејакулираат кога ќе доживеат оргазам

Според анктетите, секоја десетта жена го осознала постоењето на женскиот ејакулат читајќи книги и статии на интернет, а една од шест жени знае дека и жените ејакулираат за време на сексот благодарение на филмовите.

Редовен секс – добро здравје

Редовен секс - добро здравје

Ако сакате да го зајакнете имунитетот, да ги намалите масните наслаги околу стомакот и да го ублажите стресот упатете се кон теретаната, фитнес салата или пак би можеле да си легнете во кревет заедно со својот партнер.

Powered by WP Bannerize