Powered by WP Bannerize

Спречете да бидете изневерени

Спречете да бидете изневерени

Неверството за многу жени е најлоша работа која може да им се случи, а голем број на изневерени жени никогаш не заздравуваат до крај. Понекогаш е невозможно да се спречи, но еве неколку совети за да знаете дека сте направиле се што е до вас.

Допирот на мајката и нејзиниот глас го лекуваат бебето

Допирот на мајката и нејзиниот глас го лекуваат бебето

Кога мајката е во близина, бебето е поспокојно и задоволно, а посебно му годи кога се става на гради и се милува. Но допирот на мајката може и да излечи, заклучија научниците откако Австралијанката Кејт Ог го оживеа своетое тукушто родено синче кое лекарите го прогласија за мртво.

Херпес може да се појави и на полов орган

Херпес може да се појави и на полов орган

Едно од шест лица на возраст меѓу 14 и 19 години заболуваат од херпес кој може да биде предизвикан од два типа на вирус. Ако сте заразени со овој вирус, останувате заразени цел живот, а најголем дел од луѓето не знаат дека гo имаат.

Мускулест татко помалку убава ќерка

Мускулест татко помалку убава ќерка

Според најновата студија, мажите кои имаат развиени мускули често добиваат ќерки кои не се сметаат за убавици.Додека децата на атрактивните и убави родители имаат околу 70 проценти шанси и самите да станат такви.

Зошто сте заморни иако доволно спиете

Зошто сте заморни иако доволно спиете

Константниот замор е нешто што може да биде многу исцрпувачки за организмот, се случува и кога луѓето се наспиени и одморни. Сонот е примарен фактор на секојденевната енергија, но не и единствен.

Зошто жените имаат зголемен апетит во ПМС и во циклус

Зошто жените имаат зголемен апетит во ПМС и во циклус

За врме на „оние денови“ во месецот, многу жени чувствуваат надуеност и промени на расположението, а најголем дел од нив признаваат дека се борат со желбата нешто повеќе да изедат од вообичаено.

Како изгледа ласерско подмладување на вагината

Како изгледа ласерско подмладување на вагината

За ласерско подмладување на вагината, жената треба да направи гинеколошки преглед и да има беспрекорен вагинален брис и ПАПА тест.За време на прегледот треба да имате доверба во лекарот и отворено да одговарате на прашања за претходни болести или лекови кои ги пиете.

Како една сијалица влијае врз сексуалниот живот

Како една сијалица влијае врз сексуалниот живот

Сијалица со одредена јачина може да ги зголеми шансите за акција во спалната соба, велат експертите за секс.

Зошто некои двојки имаат повеќе секс од другите

Зошто некои двојки имаат повеќе секс од другите

Доколку не сте знаеле, вашиот карактер може да одреди каков сексуален живот ќе имате. Студијата е спроведена на Универзитетот на Флорида, а во истражувањето учествувале 300 хетеросексуални двојки. Се истражувале двојки кои имаат подобар сексуален живот и зошто.

Поради што се разделуваат мажите и жените

Поради што се разделуваат мажите и жените

Во рамките на истражувањето кое го објави „Персоналити и сошл психолоџи“ спроведено е и тоа за прекинување на љубовните врски, за кое истражувачите се обиделе да утврдат што се најчестите причини за прекин.

Три важни работи за одличен секс

Три важни работи за одличен секс

Сексот е баланс во животот, а овие три правила ќе ви овозможат максимално да уживате во него.

Powered by WP Bannerize