Powered by WP Bannerize

Каков секс имаат родителите на мали деца

Каков секс имаат родителите на мали деца

Откако ќе добијат бебе, повеќето новопечени мајки и татковци немаат време ни да помислат на водење љубов. Погледнете го духовитиот приказ на сексуалните односи помеѓу младите родители…

Дали правилно ја миете вагината

Дали правилно ја миете вагината

Дали некогаш сте се запрашале дали правилно го миете вашиот интимен дел? Постојат одредени правила на кои треба да се обрне внимание кога е во прашање негата на вагината.

Работи кои вашата мајка никогаш не ви ги кажала

Работи кои вашата мајка никогаш не ви ги кажала

Наташа Крејг е мајка, сопруга и блогерка. Таа на својот блог напиша нешто што би можеле да го потврдат многу мајки и кои секое дете треба да ги знае.

Колку се практични спиралите?

Колку се практични спиралите?

Се верува дека спиралите се најприкладни за жени кои имаат барем едно дете, со востановени сексуални навики, кои бараат долготрајна, безбедна и реверзибилна форма на контрацепција.

Предлог совети: Што да му подарите на вашиот сакан?

Предлог совети: Што да му подарите на вашиот сакан?

Му купивте ли на вашиот сакан подарок за денот на заљубените?

Правила на среќните семејства

Правила на среќните семејства

Сигурно се сеќавате на легендарната изјава на Ана Каренина во истоимениот роман: „Сите семејства се среќни на ист начин, а несреќните секој на свој“. Често слушаме дека малку ни е потребно да бидеме среќни и навистина ситниците се тие кои ја прават разликата. Среќните семејства се издвојуваат по тоа што почитуваат одредени јасни правила.

Животни лекции кои можеме да ги научиме од децата

Животни лекции кои можеме да ги научиме од децата

Децата учат од возрасните, но и ние учиме од нив. Тоа е еден взаемен процес, па неретко многу поуки можат да се извлечат од нив, во сите животни ситуации.

Се повеќе парови спијат одделено додека бебето не направи една година

Се повеќе парови спијат одделено додека бебето не направи една година

Третина од паровите во текот на првата година од животот на детето спијат одвоено, додека секој десетти пар и по тоа време продолжува да спие без својата „подобра половина“ – открило истражување спроведено врз 2000 млади родители.

Какви промени во бракот внесуваат децата

Какви промени во бракот внесуваат децата

Кога ќе се роди бебе, родителите се многу радосни, но во исто време и загрижени. Како нови родители, можеби ќе ве изненади тоа што поголемиот дел од времето и силите ќе треба да ги посветите на грижата околу бебето. Недоволното спиење и емоционалните промени може да ве стават под притисок. За да си го зачувате бракот додека се грижите за бебето, вие и вашиот брачен другар ќе мора да направите некои промени.

Кога татковците многу се мешаат, доаѓа до караница

Кога татковците многу се мешаат, доаѓа до караница

Многу двојки сметаат дека сакаат да ги делат обврските околу домот, но тоа не се случува во реалноста. Имено истражувањата покажуваат дека кога татаковците повеќе се вклучени околу децата, тогаш честопати доаѓа до караници меѓу родителите.

Совети за успешно родителство

Совети за успешно родителство

Џесика Чиверс е психолог и авторка на книгата „Мами, работете“. Еве ги нејзините совети за успешно родителство.

Powered by WP Bannerize