Powered by WP Bannerize

Со бебе на море, најдобро е од три месеци па нагоре  

Со бебе на море, најдобро е од три месеци па нагоре   

Идеално време за да заминете со бебе на море се јуни и септември, бидејќи температурите не се толку високи и има помалку гужва на плажа.

За љубителите на коцките, на Флорида отворен „Леголенд“ хотел

За љубителите на коцките, на Флорида отворен „Леголенд“ хотел

Хотелот „Леголденд“ се наоѓа на Флорида и е остварување на сонот на секое дете, но и возрасните кои поминуваат часови сложувајќи ги овие коцки.

Совети за на море со деца

Совети за на море со деца

Со здраво дете можете да отидете каде било, тоа се се прилагодува на сите климатски и амбиентални промени. При планирањето на патувањето, имајте предвид дека детето треба да ги задржи своите навики на спиење, будење, исхрана, употреба на играчки за кои е врзано.

Без изненадувања на патување

Без изненадувања на патување

По првата година можат да се појават мачнини во текот на возењето. Еве неколку совети за превенција, иако ниту еден од нив не е во потполност ефикасен.

Седиште за во автомобил, кое ќе спасува животи на деца

Седиште за во автомобил, кое ќе спасува животи на деца

Алиса Чавез е средношколка, но веќе патентираше изум со помош на кој ќе ги спасува животите на нејзините најмали сограѓани. Таа измисли „топло седиште“ , односно седиште за автомобил кое е наменето за бебиња кое ја следи температурата на бебињата и ги предупредува родителите доколку бебето е во опасност.

Се очекува да пристигне кралското бебе

Се очекува да пристигне кралското бебе

Голем број на луѓе се собрани во дворот на болницата Линдо каде што неколку дена ја исчекуваат радосната вест, пристигнувањето на второто кралско бебе.

Разубавете го возењето на детето во автомобилот

Разубавете го возењето на детето во автомобилот

Некои бебиња обожаваат да се возат и не им пречат седиштата. Но некои не можат да поднесат да бидат врзани, па дури и викаат за време на возењето. Но, што помирно бебе, толку посигурно возење. Еве неколку идеи.

Како да смирите бебе во автомобил?

Како да смирите бебе во автомобил?

Да возите бебе додека плаче е исклучително тешко и фрустрирачки, но и опасно.Еве неколку совети како да го смирите бебето, додека возите.

Грешки кои родителите ги прават со седиштата за автомобил

Грешки кои родителите ги прават со седиштата за автомобил

Автоинудистријата последните неколку години, промени некои основни правила, па многу родители можат да направат грешки кои можат да бидат опасни по животот на децатa. Но, има некои грешки кои сите родители ги прават.

Дали воздушните перничиња се безбедни за децата?

Дали воздушните перничиња се безбедни за децата?

Речиси сите модерни автомобили имаат најмалку две воздушни перничиња. Воздушното перниче на совозачкото седиште е предивден за лицето врзано со сигурносен појас кое гледа напред. Од оваа причина, никогаш не треба да го ставите детското седиште свртено спрма назад.

Корисни совети за со бебе во авион

Корисни совети за со бебе во авион

За бебиња до две години, во авион не треба да се користи посебно седиште. Додека децата поголеми од две години мора да користат посебно седиште, односно да купат карта без разлика на тоа колку детето е ситно и сака да се седи кај мама во скут.

Powered by WP Bannerize