Powered by WP Bannerize

Актерката Ен Хатавеј се залага за платено породилно отсуство

Актерката Ен Хатавеј се залага за платено породилно отсуство

Американската актерка и амбасадорка на добра волја на ОН, Ен Хатавеј изјави дека потребно е да се разбијат стереотпите за половите.

Кристијано Роналдо чека близанци

Кристијано Роналдо чека близанци

Познатиот фудбалер, Кристијано Роналдо, ќе го прошири своето семејство за уште два члена, близначиња, што ќе ги роди сурогат мајка, пишува „Дејли Меил“.

Пејачот Филип Јордановски стана татко

Пејачот Филип Јордановски стана татко

 

На 12-ти февруари годинава уште еден македонски пејач стана татко.

Ен Хатавеј објави прва фотографија од синот

Ен Хатавеј објави прва фотографија од синот

Оскаровката Ен Хатавеј објави прва фотографија од својот пресладок син кој го доби пред една година.Џонатан беше роден лани во март, а Хатавеј го доби во брак со Адам Шулман.

Бремената Амал Клуни во деловен моден погодок

Бремената Амал Клуни во деловен моден погодок

39-годишната Aмал Клуни познатата адвокатка или уште по позната како сопруга на холивудскиот актер Џорџ Клуни со кого го очекува и своето прво дете конечно го откри трудничкото стомаче во нејзин, деловен и сериозен стил.

(Фото) Сијара позираше со труднички стомак

(Фото) Сијара позираше со труднички стомак

Пејачката Сијара се приклучи на друштвото на голи трудници од кои најпровокативна до сега беше Бијонсе со својот труднички едиторијал. Но, според мислењето на многумина, Сијара со нејзините фотографии ја засени колешката.

Актерката Тори Спелинг го роди своето петто дете

Актерката Тори Спелинг го роди своето петто дете

43-годишната актерка Тори Спелинг и нејзиниот сопруг Дин Мекдермот му посакаа добредојде на петтото заедничко дете.

Фотографија од Џејми Оливер која предзвика реакции

Фотографија од Џејми Оливер која предзвика реакции

Познатиот готвач Џејми Олиевр е татко на пет деца. Недоамна на Инстаграм објави фотографија како во едната рака го држи бебето, а со другата готви.

Славни личности кои станале родители со помош на сурогат мајки

Славни личности кои станале родители со помош на сурогат мајки

Можеби звучи чудно но сè повеќе славни родители се одлучуваат за сурогат мајки.

Пинк уште еднаш јавно го поддржа доењето

Пинк уште еднаш јавно го поддржа доењето

На профилот на Инстаграм на пејачката Пинк се појави фотографија на која таа лежи и го дои својот двомесечен син Џејмсон, додека нејзината петгодишна ќерка ја прегрнува околу нозете.

Бремената Бијонсе сподели фотографии од забавата за оскаровскиот викенд

Бремената Бијонсе сподели фотографии од забавата за оскаровскиот викенд

Популарната музичка ѕвезда Бијонсе, која е бремена со близнаци, сподели фотографии од својот стајлинг на забавата на The Weinstein Company по повод Оскарите.

Powered by WP Bannerize