Ева Мендез и Рајан Гослинг добија второ дете

Ева Мендез и Рајан Гослинг добија второ дете

Познатата холивудска двојка Ева Мендез и Рајан Гослинг се реализираа како родители по вторпат.

Холивудскиот актер Расел Бренд ќе стане татко

Холивудскиот актер Расел Бренд ќе стане татко

Холивудски комичар Расел Бренд го очекува своето прво дете со девојката Лаура Галачер која е во петтиот месец од бременоста.

Адам Левин го покажа својот и трудничкиот стомак на сопругата

Адам Левин го покажа својот и трудничкиот стомак на сопругата

Пејачот на групата „Марун 5“ Адам Левин и неговата 10 години помлада сопруга Бехати Принслу важат за еден од најзабавните двојки меѓу познатите, а тоа го покажаа и со неодамнешната фотографија на Инстаграм.

Прва прошетка на Тамара со ќеркичката Хана и сопругот

Прва прошетка на Тамара со ќеркичката Хана и сопругот

„Прва шетња у маало“ напиша пејачката Тамара на нејзиниот Фејсбук профил, каде што објави фотографија од прошетката на нејзината ќеркичка Хана со сопругот Александар.

Бар Рафаели ужива во бременоста

Бар Рафаели ужива во бременоста

Бар Рафаели (30) важи за една од најубавите и најсексапилни жени на светот, а очигледно бременоста не ја спречува во тоа.

Принцот Џорџ и малата Шарлота се највлијателни познати деца во светот

Принцот Џорџ и малата Шарлота се највлијателни познати деца во светот

Иако секогаш изгледа беспрекорно, војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон исти чевли знае да облече и по неколку пати. Или пак, исто парче на гардероба само го комбинира поразлично.

Џесика Бил открива дека постојано има грижа на совест како мајка

Џесика Бил открива дека постојано има грижа на совест како мајка

Славната холивудска актерка Џесика Бил неодамна се појави на гала вечер на модната куќа Тифани каде што дала интервју за тоа како се снаоѓа во најважната животна улога.

Познатиот готвач Џејми Оливер и неговата сопруга го очекуваат петтото дете

Познатиот готвач Џејми Оливер и неговата сопруга го очекуваат петтото дете
Светски познатиот готвач Џејми Оливер и неговата сопруга Џулиет Нортон го очекуваат нивното петто дете. Имено пред неколку дена Џејми на својот Фејсбук профил сподели фотографија од својата сопруга која е во шестиот месец од бременоста.

Четири генерации кралско семејство, принцот Џорџ најславен

Четири генерации кралско семејство, принцот Џорџ најславен

Во чест на 90-от роденден на кралицата Елизабета Втора, во јавноста се појави новиот портрет на британското кралско семејство. 

Актерката Оливија Вајлд по вторпат ќе стане мајка

Актерката Оливија Вајлд по вторпат ќе стане мајка

Славната холивудска актерка, на социјалните мрежи објави фотографија со која откри дека наскорo ќе стане мајка по вторпат.

Актерката Меган Фокс бремена по трет пат

Актерката Меган Фокс бремена по трет пат

Холивудската актерка  Меган Фокс (29), го покажа своето бремено стомаче на вчерашниот промотивен настан за најновиот филм во кој глуми, „Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows“.