Powered by WP Bannerize

Кога Кејт Миделтон го прекорува принцот Џорџ

Кога Кејт Миделтон го прекорува принцот Џорџ

Овој викенд во селото Ингфилд западно од Лондон во црква стара девет века судбоносно да кажа сестрата на војвотката од Кембриџ, Пипа Миделтон.

Венчавка за која зборува целиот свет- се омажи Пипа Мидлтон

Венчавка за која зборува целиот свет- се омажи Пипа Мидлтон

Пипа Мидлтон, сестрата на војвотката Кетрин денеска е во центарот на светското внимание поради нејзината свадба со милијардерот Џејмс Метјус.

Џастин Тимберлејк со емотивна прака кон Џесика Бил за Денот на мајките

Џастин Тимберлејк со емотивна прака кон Џесика Бил за Денот на мајките

Денот на мајките во Америка традиционално се одбележува на 14 мај, па многу познати личности ја искористија приликата да се заблагодарат на сите свои најважни жени во животот.

(Фото) Лима во шопинг со ќерките

(Фото) Лима во шопинг со ќерките

Познатиот ангел на „Викториа’ с Сикрет“, Адриана Лима е позната по тоа што е посветена мајка.

(Фото) Семејството на Бекам му приреди изненадување за роденденот

(Фото) Семејството на Бекам му приреди изненадување за роденденот

Поранешниот англиски репрезентативец Дејвид Бекам пред неколку дена го прослави својот 42 роденден, а по тој повод неговите деца и сопруга го израдуваа на најубав начин. Најголемо богатство на Бекам е неговото семејство, со која фудбалерот и си го прослави роденденот.

Сара Џесика Паркер со семејството на премиера на Бродвеј

Сара Џесика Паркер со семејството на премиера на Бродвеј

Познатата актерка Сара Џесика Паркер освен што има успешна кариера, таа пред се е мајка на 14-годишниот Џејмс и седумгодишните близнаци Мерион и Табите кои ги има од бракот со колегата Метју Бродерик.

Нова фотографија од принцезата Шарлот во пресрет на нејзиниот втор роденден

Нова фотографија од принцезата Шарлот во пресрет на нејзиниот втор роденден

Новата официјална фотографија на малата принцеза Шарлот која беше објавена од страна на Кенсингтонската палата го најавува нејзиниот втор роденден. 

Јелена и Новак Ѓоковиќ го открија полот на детето

Јелена и Новак Ѓоковиќ го открија полот на детето

Јелена и Новак Ѓоковиќ ќе добијат ќерка, пишуваат српските медиуми. Откако дознале дека Јелена е бремена, познатата двојка силно посакувала по синот да добијат ќерка, а за тоа „навивало“ и целото семејство на Новак.

Серена Вилијамс со порака до нероденото бебе

Серена Вилијамс со порака до нероденото бебе

Тенисерката Серена Вилијамс е трудна во 21 недела и се очекува да се породи на крајот на летото. Идниот татко е нејзиниот вереник Алексис Оханијан кој тенисерката ја побара за сопруга во декември минатата година.

(Фото) Актерката Ева Лонгорија го покажа трудничкото стомаче

(Фото) Актерката Ева Лонгорија го покажа трудничкото стомаче

Славната холивдуска актерка Ева Лонгоријка лани го кажа судбоносното „да“ на бизнисменот Хозе Антонио Бастон со кој беше во врска од ноември 2013 година.

Натали Портман изгледа одлично еден месец по породувањето

Натали Портман изгледа одлично еден месец по породувањето

Холивудската актерка Натали Портман пред повеќе од еден месец се породи со второ дете. Таа и нејзиниот сопруг Бенџамин Милипије добија девојче Амелија која најмногу го израдува братчето Алеф.

Powered by WP Bannerize