Powered by WP Bannerize

Актерката Лив Тајлер е трудна

Актерката Лив Тајлер е трудна

Актерката Лив Тајлер се пофали со фотографија со заоблен стомак на Инстаграм.

Фото: Првиот ден во градинка на принцот Џорџ

Фото: Првиот ден во градинка на принцот Џорџ

Гордите родители принцот Вилијам и војвотката Кејт го овековечија првиот ден на малиот принц Џорџ во градинка.

Ен Хатавеј и во поодмината бременост изгледа убаво

Ен Хатавеј и во поодмината бременост изгледа убаво

Актерката Ен Хатавеј последните денови од бременоста ги поминува уживајќи на плажа со сопругот Адам Шулман.

Првата фотографија на Сент Вест- синот на Ким Кардашиан

Првата фотографија на Сент Вест- синот на Ким Кардашиан

Иако се шпекулираше со договорената дата за раѓање на синот на Ким Кардашиан, сепак многу пред Божиќ на свет дојде малиот Сент Вест.

Кејт Бланшет: Со секое дете како првпат да станувам мајка

Кејт Бланшет: Со секое дете како првпат да станувам мајка

,Актерката Кејт Бланшет и нејзиниот сопруг Ендрју Аптон имаат три сина но славната актерка признава дека по посвојувањето на девојче, се чувствува како првпат да станала мајка.

Гордиот татко ужива со синот

Гордиот татко ужива со синот

Популарниот пејач и неговата сопруга актерката Џесика Бил го прославија првиот Божиќ со нивниот наследник.

Мајка се фотографирала со Дедо Мраз додека го дои своето бебе

Мајка се фотографирала со Дедо Мраз додека го дои своето бебе

Сакајќи да го привлече јавното внимание кон тоа колку е важно доењето, младата мајка Ребека Данбар од Канада на навистина несекојдневен начин се фотографирала со Дедо Мраз.

Хуман гест или тренд-овие познати личности посвоиле деца

Хуман гест или тренд-овие познати личности посвоиле деца

Посвојувањето на дете за многу парови кои што се соочуваат со непријатната и реална неможност од зачнување претставува голема радост и единствен начин за добивање на потомство.

Четврто дете за четири години, Хју Грант стана татко

Четврто дете за четири години, Хју Грант стана татко

Британскиот актер (55) Хју Грант и шведската телевизиска продуцентка Ана Еберштајн (37) го добија второто заедничко дете. Двојката веќе го има тригодишниот син Џон.

Дали сте знаеле дека овие производи содржат алкохол

Дали сте знаеле дека овие производи содржат алкохол

Постојат неколку препарати кои што скоро секојдневно ги употребуваме без да знаеме дека алкохолот е составен дел од нивната содржина.

Честитики по повод празниците од британското кралско семејство

Честитики по повод празниците од британското кралско семејство

Британското кралско семејство објави преубава фотографија на која војвотката Кејт Миделтон и принцот Вилијам ги честитаат претстојните празници.

Powered by WP Bannerize