Powered by WP Bannerize

Препорака од Јелена Ѓоковиќ: Децата да си играат со дрво

Препорака од Јелена Ѓоковиќ: Децата да си играат со дрво

Јелена Ѓоковиќ на својот твитер профил сподели текст за значењето на развојот на креативноста кај децата, наведувајќи дека примерот со градинка во британски Бристoл каде што децата неретко „мајсторуваат“ треба да го следат и другите педагози и родители.

Може ли момче да личи на Мадона, одговорот е да

Може ли момче да личи на Мадона, одговорот е да

Мадона моментно е на Rebel Heart турнејата, а друштво и прават децата Лурд, Роко, Дејвид и Мерси. Но, судејќи според се, на ова семејство воопшто не му е здодевно.

Дејвид Бекам го крстеше синот на Лив Тајлер

Дејвид Бекам го крстеше синот на Лив Тајлер

Познатата актерка сподели неколку фотографии на нејзиниот Инстаграм профил и така откри дека славниот фудбалер Дејвид Бекам го крстеше нејзиниот седуммесечен син Сејлор.

Британската мала принцеза, ќе носи фустанчиња на една годинка

Британската мала принцеза, ќе носи фустанчиња на една годинка

Според Рејчел Рили, омилената дизајнерка за детска гардероба на војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон, принцезата Шарлот Елизабет Дајана ќе носи фустанчиња откако ќе наполни една годинка.

Сара Џесика Паркер привлекува внимание со ќеркичките во Њујорк

Сара Џесика Паркер привлекува внимание со ќеркичките во Њујорк

Сара Џесика Паркер важи за жена која со својот стил на облекување ги инспирира жените низ светот.По нејзини чекори  тргнаа и ќеркичките Табита и Мерион.

Анџелина Џоли сака да посвои три момчиња од Сирија

Анџелина Џоли сака да посвои три момчиња од Сирија

По веста дека брачната двојка Пит-Џоли посвојува дете од Сирија, според пишувањата на американски таблоид, дошло до разидување меѓу Бред Пит и Анџелина, бидејќи популарната актерка инсистирала да посвои три момчиња.

Ќеркта на Викторија Бекам сака да игра фудбал

Ќеркта на Викторија Бекам сака да игра фудбал

Најлошо што може да се случи на една трендсетерка како што е Викторија Бекам, е покрај три сина, да има и ќерка која сака да биде фудбалер.

Лив Тајлер ужива со семејството

Лив Тајлер ужива со семејството

Познатата актерка Лив Тајлер во последно време ужива во кругот на семејството, на кое во потполност се посветила. Откако неодамна стана мајка, по вторпат, Лив одмара од снимање на филмови, а многумина коментираат дека никогаш не изгледала посреќно и поубаво.

Никол Кидман (48) чека второ дете?

Никол Кидман (48) чека второ дете?

Австралиските таблоиди пишуваат дека, актерката Никол Кидман повторно е трудна. Оваа вест, нејзиниот претставник за јавност, се уште не ја потврдил ниту демантирал.

Мел Гибсон татко по девети пат

Мел Гибсон татко по девети пат

Холивудскиот актер Мел Гибсон (59) наводно ќе добие дете со својата 35 години помлада партнерка.

Ќерката на Анџелина Џоли сака да стане момче

Ќерката на Анџелина Џоли сака да стане момче

Шило Џоли Пит, одсекогаш избирала да се облече во пантолони и широки маици, наместо фустани, а нејзините родители Бред Пит и Анџелина Џоли забележале дека нивната ќерка сака да стане момче.

Powered by WP Bannerize