Powered by WP Bannerize

Џенет Џексон го роди своето прво дете

Џенет Џексон го роди своето прво дете

50-годишната музичка ѕвезда Џенет Џексон роди здраво машко бебе кое го доби името Еиса Ал Мана. „Мајката и бебето се добро и уживаат во мирно опкружување“ – соопшти нејзиниот претставник за медиумите.

Актерот Џорџ Клуни и неговата сопруга го очекуваат своето прво дете

Актерот Џорџ Клуни и неговата сопруга го очекуваат своето прво дете

Омилената холивудската двојка Џорџ и Амал Клуни со радосна вест ја започнуваат оваа 2017-та година.

Дијана Ѓоковиќ: Бев строга мајка

Дијана Ѓоковиќ: Бев строга мајка

Мајката на еден од најдобрите светски тенисери Новак Ѓоковиќ открива дека со својот син преживеала многу среќни, но и тажни моменти.

Почина креаторот на познатите „Киндер јајца“

Почина креаторот на познатите „Киндер јајца“

Создавачот на познатите Киндер Јајца, Вилијам Салис почина на 29 декември во 83 година од животот во Италија.

Принцот Џорџ е најмалата модна икона

Принцот Џорџ е најмалата модна икона

Принцот Џорџ, синот на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон е најмладата модна икона.

(Фото) Децата на Мараја Кери имаат соба само за бонбони и слатки работи

(Фото) Децата на Мараја Кери имаат соба само за бонбони и слатки работи

Многу деца би позавидиле на близнаците на Мараја Кери. Имено, тие во својата луксузна куќа имаат соба која е преполна со најразлични благи работи.

Се породи пејачката Пинк

Се породи пејачката Пинк

Славната пејачка која долго време криеше дека е бремена, на свет донесе момче. Таа и нејзиниот сопруг Кери Харт бебето го крстија Џејмсон Мун Харт.

Јелена Ѓоковиќ објави фотографија од двете нејзини деца

Јелена Ѓоковиќ објави фотографија од двете нејзини деца

Празниците се резервирани за семејството и заедничко уживање, игра и дружење.Па така и еден од најдобрите тенисери Новак Ѓоковиќ деновите без турнири и натпревари користи да ги помине со најблиските.

Новогодишната фото сесија на принцот од Монако и неговото семејство

Новогодишната фото сесија на принцот од Монако и неговото семејство

Со оваа прекрасна новогодишна фото сесија принцот Алберт и неговата сопруга принцезата Шарлин во друштво на нивните деца Жак и Габриела на сите граѓани на Монако им ги честитаа новогодишните празници, посакувајќи им среќен Божиќ и се најдобро во новата 2017 година.

Блек Лајвли и Рајан Рејнолдс се појавија во јавноста со новородената ќерка

Блек Лајвли и Рајан Рејнолдс се појавија во јавноста со новородената ќерка

Славната холивудска двојка Блек Лајвли и Рајан Рејнолдс пред два месеци по вторпат се остварија во улогата на родители, а конечно е откриено и името кое е избрано за девојчето.

Пинк позираше гола во поодмината бременост

Пинк позираше гола во поодмината бременост

Популарната пејачка Пинк неодамна ги изненади фановите дека е повторно бремена.

Powered by WP Bannerize