Powered by WP Bannerize

Натали Портман изгледа одлично еден месец по породувањето

Натали Портман изгледа одлично еден месец по породувањето

Холивудската актерка Натали Портман пред повеќе од еден месец се породи со второ дете. Таа и нејзиниот сопруг Бенџамин Милипије добија девојче Амелија која најмногу го израдува братчето Алеф.

Манекенката Ирина Шајк фотографирана по породувањето

Манекенката Ирина Шајк фотографирана по породувањето

Манекенката Ирина Шајк и холивудскиот актер Бредли Купер пред две недели станаа родители на девојче кое го крстија Леа де Сена Шајк Купер.

Кристијано Роналдо ќе плати 17 милиони евра на сурогат-мајката

Кристијано Роналдо ќе плати 17 милиони евра на сурогат-мајката

Светските медиуми веќе објавија дека фудбалерот Кристијано Роналдо повторно ќе стане татко, а неговото дете ќе го роди сурогат мајка. Но деновиве се појави и информација за сумата, а  наводно станува збор за 17 милиони евра.

Ирина Шајк и Бредли Купер станаа родители

Ирина Шајк и Бредли Купер станаа родители

Познатиот холивудски актер Бредли Купер и манекенката Ирина Шајк го добија своето прво дете, а полот на детето и името се уште не ги откриле.

Пејачката Наде Талевска Спасовска се породи со трето дете

Пејачката Наде Талевска Спасовска се породи со трето дете

Пејачката Наде Талевска Спасовска доби син, што е трето дете во семејството во семејството Спасовски.

ФОТО: Вака изгледа денес девојчето од рекламата “Купувајте македонски производи”

ФОТО: Вака изгледа денес девојчето од рекламата "Купувајте македонски производи"

Многумина ќе се сетат на преслаткото девјче од рекламата за „Купувајте македонски производи со сонце“. Поминаа 17 години, таа се омажи и  стана водителка.

Амал му забранила на Клуни да ги крстат децата по имиња на текили

Амал му забранила на Клуни да ги крстат децата по имиња на текили

Популарниот актер и косопственик на брендот на текила „Казамигос“, Џорџ Клуни добил идеја децата да ги крсти Каза (куќа) и Амигос што значи пријател.

Манекенката Катарина Ивановска го покажа трудничкото стомаче

Манекенката Катарина Ивановска го покажа трудничкото стомаче

Познатата македонска манекенка Катарина Ивановска го покажа трудничкото стомаче на својот профил на Фејсбук.

Дејвид Бекам го честиташе Денот на мајките на своите омилени дами

Дејвид Бекам го честиташе Денот на мајките на своите омилени дами

Во неделата, ширум светот, беше одбележан Денот на мајките, а по тој повод успешниот фудбалер Дејвид Бекам се огласи на социјалните мрежи и на емотивен начин им го честиташе празникот.

Актерката Ен Хатавеј се залага за платено породилно отсуство

Актерката Ен Хатавеј се залага за платено породилно отсуство

Американската актерка и амбасадорка на добра волја на ОН, Ен Хатавеј изјави дека потребно е да се разбијат стереотпите за половите.

Кристијано Роналдо чека близанци

Кристијано Роналдо чека близанци

Познатиот фудбалер, Кристијано Роналдо, ќе го прошири своето семејство за уште два члена, близначиња, што ќе ги роди сурогат мајка, пишува „Дејли Меил“.

Powered by WP Bannerize