Powered by WP Bannerize

Бекам го истетовира омилениот лик од цртаните на ќерка и

Бекам го истетовира омилениот лик од цртаните на ќерка и

Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам е голем љубител на тетоважи, а сега отиде чекор понатаму и и допушти на неговата ќерка да избере нова тетоважа за својот татко.

Што сè умее дадилката која го чува принцот Џорџ?

Што сè умее дадилката која го чува принцот Џорџ?

43-годишната Марија Тереза Турион Борало, е супер дадилка која се води според принципот дека детето не смее да се тепа, но таа знае кого и кога да го удри ако затреба.

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Каква мајка-таква ќерка

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Каква мајка-таква ќерка

Ниту познатите дами во светот не се исклучени од феноменот каква мајка- таква ќерка. Овие познати убави жени најдобро ја отсликуваат познатата изрека дека јаболкото не паѓа далеку од дрвото.

ФОТО: Свадбата на пејачката Тамара Тодевска

ФОТО: Свадбата на пејачката Тамара Тодевска

Познатата македонска пејачка Тамара Тодевска и поранешниот кошаркар и спортски директор во КК Работнички Александар Димитровски-Мачка вчера го кажаа судбоносното “ДА”.

Бијонсе и Џеј Зи до второ дете, преку сурогат мајка

Бијонсе и Џеј Зи до второ дете, преку сурогат мајка

Музичката двојка Бијонсе и Џеј Зи сакаат второ дете, за кое бараат сурогат мајка. Нивната ќеркичка Блу Ајви има три години, а родителите сакаат да го збогатат семејството со уште еден член.

Роналдо со петгодишниот син на Бахамите

Роналдо со петгодишниот син на Бахамите

Португалскиот фудбалер Роналдо, одморот го поминува со својот петгодишен син на Бахамите. 

Се породи пејачката Соња Тарчуловска, со Јохан го добија нивното трето дете

Се породи пејачката Соња Тарчуловска, со Јохан го добија нивното трето дете

Пејачката Соња Тарчуловска по третпат стана мајка. Таа на свет ја донесе ќеркичката Јоана, а за тоа на социјалните мрежи се пофали сопругот Јохан Тарчуловски.

Денот на татковците, Ѓоковиќ го прослави со синот Стефан

Денот на татковците, Ѓоковиќ го прослави со синот Стефан

Вчера ширум светот беше одбележан Денот на татковците, а многу познати личности ги објавија фотографиите со децата.

Децата на Мајкл Даглас и Кетрин Зета Џонс, прекрасни тинејџери

Децата на Мајкл Даглас и Кетрин Зета Џонс, прекрасни тинејџери

Децата на актерската двојка Кетрин Зета Џонс и Мајк Даглас пораснаа во прекрасни тинејџери. Тие се појавија доделувањето на наградата „Џенезис“ која ја доби Мајкл Даглас, или уште е попозната како Еврејска нобелова награда.

Алек Болдвин по третпат стана татко

Алек Болдвин по третпат стана татко

Американскиот актер Алек Болдвин и инструкторката по јога Хилари Болдви станаа родители на момчето Рафаел Томас Болдвин.

Детето кое личи на принцот Џорџ, го освои светот

Детето кое личи на принцот Џорџ, го освои светот

Велат дека секој од нас има барем еден двојник, односно личност која наликува на вас. Изгледа дека ниту принцот Џорџ не е исклучок.

Powered by WP Bannerize