Powered by WP Bannerize

Мила Јовович роди втора ќерка

Мила Јовович роди втора ќерка

Филмската актерка Мила Јовович и нејзиниот избраник Пол Андерсон му посакаа добредојде на своето второ дете ќерката Дашиел.

Дејвид Бекам присуствувал на состанок на неговиот син со девојката

Дејвид Бекам присуствувал на состанок на неговиот син со девојката

Кога имал 14 ипол години Бруклин, синот на Викторија и Дејвид Бекам сакал за Денот на вљубените да ја однесе девојката на вечера. Кога му кажал на неговиот татко Дејвид да го однесе до ресторанот, тој се сложил но следувала неочекувана реакција од Викторија.

Панчо од ДНК доби втор син

Панчо од ДНК доби втор син

Владимир Блажев познат и како Панчо од ДНК вчера со сопругата Маја го добија своето второ дете , синот Марјан.Панчо радосната вест ја сподели со своите пријатели на Фејсбук.

Анџелина Џоли наградена од децата

Анџелина Џоли наградена од децата

Анџелина Џоли почетокот на неделата го одбележа со информацијата дека ги отстранила јајниците, а ја завршува со одлична вест за добивање на награда.

Сакав да го абортирам Кристијано Роналдо

Сакав да го абортирам Кристијано Роналдо

Пред извесен период мајката на познатиот фудбалер Cristiano Ronaldo, Dolores Aveiro, ја објави својата биографија каде признава дека сакала да ја прекине бременоста со фудбалерот и да абортира.

Бред и Анџелина имаат дадилка за секое дете

Бред и Анџелина имаат дадилка за секое дете

Децата вредат богатство, ова важи и за брачниот пар Pitt и Jolie. Најновата информација е дека тие бараат дадилка која ќе се грижи за нивните шест деца. Сега во домот имаат шест деца и шест дадилки, за секое дете по една.

Вин Дизел ја именуваше ќерка си Полина, во чест на Пол Вокер

Вин Дизел ја именуваше ќерка си Полина, во чест на Пол Вокер

Вин Дизел, кој заедно со актерот кој загина Пол Вокер беше дел од филмот „Брзи и бесни“,  откри дека неговата тукушто родена ќерка го добива името Пoлина, во чест на неговиот пријател Пол.

Актерот Ештон Качер зборува отворено за родителството

Актерот Ештон Качер зборува отворено за родителството

Во светски познатото шоуто на Елен Деџенерис, новопечениот татко актерот Ештон Качер.

Џенифер Лопез на премиерата на „Дома 3Д“ ги донесе и децата

Џенифер Лопез на премиерата на „Дома 3Д“ ги донесе и децата

Џенифер Лопез се појави со нејзините деца близнаци седумгодишните Макс и Ема на премиерата на анимираниот филм „Дома 3Д“.

Кејт Миделтон и принцот Вилијам второто дете ќе го добијат за еден месец

Кејт Миделтон и принцот Вилијам второто дете ќе го добијат за еден месец

Војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон на волонтерите на Детскиот центар во Бруклин им откри дека треба да се породи кон крајот на април.

(Фото) Дејвид Бекам обожава да оди на шопинг со неговата ќерка

(Фото) Дејвид Бекам обожава да оди на шопинг со неговата ќерка

Познатиот фудбалер Дејвид Бекам обожава да го поминува времето со својата ќерка миленичка, па така неодамна беа забележани во шопинг низ лондонските улици.

Powered by WP Bannerize