(ФОТО) За еден месец пристигнува кралското бебе

(ФОТО) За еден месец пристигнува кралското бебе

Иако би требало да го роди второто дете следниот месец, војвотката Кејт Миделтон ги извршува протоколарните должности и при крај на бременоста избира женствени потпетици.

Како познатите мајки го опишуваат породувањето

Како познатите мајки го опишуваат породувањето

Неколку славни мајки го споделија своето искуство, и прочитајте што кажаа за своето породување.

Тане Димовски-татко на породилно отсуство

Тане Димовски-татко на породилно отсуство

Кога на свет доаѓа бебе, вообичаено мајката, откако ќе се породи, останува дома на породилното отсуство за да се грижи за новороденчето. Меѓутоа, доколку таа од различни причини не го користи ова право, тоа може да го стори таткото.

Долче&Габана креираа колекција инспирирана од мајчинството

Долче&Габана креираа колекција инспирирана од мајчинството

Во насока на славење на мајчинството, а веројатно и во пресрет на Интернационалниот ден на жената, двоецот Доменико Долче и Стефано Габана креираа модна колекција посветена и инспирирана од мајките.

Актерот Микиќ стана татко на прекрасни близначиња

Актерот Микиќ стана татко на прекрасни близначиња

Актерот  Микиќ и харфистката Весна Станојевска денеска станаа родители на две прекрасни близначиња Ена и Иво.

Шакира објави фотографија од синчето Саша

Шакира објави фотографија од синчето Саша

Познатата пејачка Шакира, кон крајот на јануари на свет го донесе вториот син, кој веќе стана вистинско мало момченце. Заедно со фудбалерот Жерар Пике, на 29 јануари по вторпат станаа родители.

Новак Ѓоковиќ го донесе синот во Белград

Новак Ѓоковиќ го донесе синот во Белград

Светскиот тенисер број 1, Новак Ѓоковиќ по освојувањето на петтата титула на „Аустралиа опен“ реши времето да го посвети на своето семејство. Имено, заедно со сопругата Јелена пристигнаа во Белград, во нивниот роден град.

Елизабет Дајана Виндзор ќе се вика сестричката на принцот Џорџ

Елизабет Дајана Виндзор ќе се вика сестричката на принцот Џорџ

Војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон и принцот Вилијам очекуваат девојче кое треба да се роди во април, а среќните родители веќе одбраа име.

Пејачката Андријана Јаневска доби син

Пејачката Андријана Јаневска доби син

Пејачката Андријана Јаневска доби син. Ова е нејзино второ детенце и повторно момче. Поголемото синче Димитар си доби братче.