Powered by WP Bannerize

Се породи Кејт Миделтон, на свет донесе девојче

Се породи Кејт Миделтон, на свет донесе девојче

Војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон роди девојче. Во болница била примена во шест часот утринава, а се породила во 8 часот и 24 минути, известува Кенсингтон палатата.

Чарлс и Дајана имаат ќерка?

Чарлс и Дајана имаат ќерка?

Странските медиуми веќе неколку дена пишуваат дека британскиот принц Чарлс и неговата покојна сопруга, принцезата Дајана, која загина во трагична автомобилска несреќа, имаат ќерка која е родена со ин витро оплодување, тврди американскиот таблоид Globe.

ФОТО: Водителката Николина Пишек ја покажа својата петмесечна ќерка

ФОТО: Водителката Николина Пишек ја покажа својата петмесечна ќерка

Николина Пишек е згодна хрватска водителка во септември 2013 година се омажи со српскиот бизнисмен и историчар на уметноста Видое Ристовиќ, а во декември 2014 згодната водителка го роди првото дете – ќеркичката Уна Софија.

(Фото) Познатите објавуваат интимни фотографии од своите деца

(Фото) Познатите објавуваат интимни фотографии од своите деца

Многу познати актери, пејачи, водители ги објавуваат фотографиите од нивните најмили на социјалните мрежи, веднаш по нивното раѓање.Фотографии од децата објавувуваат дури и од породилната сала. Овие фотографии најчесто ги објавуваат на нивните профили на Твитер, Фејсбук, Инстаграм.

Погледнете за кои ѕвезди станува збор.

hajdi

ad3fe7661a60f78583a3ce69c5b0d54a

90627698c58bfdd76cea1266801fe4f6

92e9ad886eafb86d89872f80b7877a16

Јелена Ѓоковиќ го учи синот на правите вредности

Јелена Ѓоковиќ го учи синот на правите вредности

Прекрасната сопруга на број еден тенисерот во светот, Јелена Ѓоковиќ и покрај тоа што е презафатена со своите хуманитарни проекти, таа максимално се посветува на семејството и на својот син Стефан. Таа на својот Твитер профил објави фотографија каде го храни своето синче, но во еден момент нивното милениче се најде на тоа место и побара и тоа да јаде. Секако Јелена ја подели хранатана.

ФОТО: Погледнете како денеска изгледа ќерката на Мики и Светлана Црнокрак

ФОТО: Погледнете како денеска изгледа ќерката на Мики и Светлана Црнокрак

Ќерката на познатиот македонски манекенски пар Мики и Светлана Црнокрак повеќе не е мало девојче. 

(Фото) Владимир Кличко и неговата мала ќеркичка

(Фото) Владимир Кличко и неговата мала ќеркичка

Познатиот боксер Владимир Кличко ужива со ќеркичката на Флорида, додека нејзината мајка Хејден Пенетијер работи во Њујорк на нов филмски проект.

(Фото) Новак и Јелена: Нашиот Стефан брзо учи

(Фото) Новак и Јелена: Нашиот Стефан брзо учи

Првиот тенисер на светот и неговата сопруга не се одвојуваат од нивниот син, кои го добија пред половина година.Стефан има шест месеци, а Јелена не оддолеала на твитер да напише дека нивниот син „разбира се, како возрасен“.

Гавазова бремена со второ дете

Гавазова бремена со второ дете

Пејачката Сузана Гавазова е бремена со второ дете.Таа за својата блажена состојба се пофали на својот Фејсбук профил.

Синот на Андриана и Јохан, Максим наполни една годинка

Синот на Андриана и Јохан, Максим наполни една годинка

Поранешната ракометарка Андриана Будимир и нејзиниот сопруг Јохан Филиповски го прославија првиот роденден на нивниот син Максим, во една скопска игротека.

Џастин Тимберлејк и Џесика Бил го покажаа нивниот син Сајлас

Џастин Тимберлејк и Џесика Бил го покажаа нивниот син Сајлас

Џастин Тимберлејк објави фотографија на Инстаграм од неговата сопруга Џесика и Бил и синчето Сајлас, кое беше родено на 11 април. 

Powered by WP Bannerize