Powered by WP Bannerize

Блеjк Лајвли советува како мајките да се носат со килограмите

Блеjк Лајвли советува како мајките да се носат со килограмите

Холивудската актерка Блејк Лајвли која неодамна се породи по вторпат проговори за проблемот со кој многу жени секојдневно се соочуваат-прифаќање на своето несовршено тело.

Мајката на Џорџ Клуни го откри полот на близнаците

Мајката на Џорџ Клуни го откри полот на близнаците

Откако потврди дека Џорџ и Амал Клуни очекуваат принова и тоа близнаци, бабата Нина Клуни го открила и полот на бебето.

Дру Баримур откри како се справува со нападите на бес на нејзините деца

Дру Баримур откри како се справува со нападите на бес на нејзините деца

Познатата актерка Дру Баримур е горда мајка на две девојчиња Оливија и Френки. Таа недоамна призна дека тие сепак не се совршени, но и таа не е совршена мајка.

Мадона потврди дека посвоила две девојчиња од Малавија

Мадона потврди дека посвоила две девојчиња од Малавија

Поп-ѕвездата Мадона потврди дека и официјално е завршено посвојувањето на две девојчиња од Малавија и истакна колку е среќна шти тие две сега се со неа.

Британската манекенка Роузи Хантингтон Вајтли го покажа трудничкото стомаче

Британската манекенка Роузи Хантингтон Вајтли го покажа трудничкото стомаче

Британската манекенка Роузи Хантингтон Вајтли објави фотографија на Инстаграм со која потврди дека таа и нејзиниот партнер актерот Џејсон Стетам очекуваат принова.

Славната мама Тамара Еклстон поборник за продолженото доење

Славната мама Тамара Еклстон поборник за продолженото доење

Триесет и две годишната мајка Тамара Еклстон ја изненади јавноста со изјавата дека планира да ја дои нејзината ќеркичка Софија додека таа не наполни четири години.

Новак и Јелена чекаат второ дете

Новак и Јелена чекаат второ дете

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена чекаат второ дете.

Џорџ и Амал Клуни чекаат близнаци

Џорџ и Амал Клуни чекаат близнаци

Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал потврдија дека чекаат близнаци. Овие вести актерот ги потврдил во емисијата „Толк“ и открил дека бебињата стигаат во јуни.

Џорџ Клуни ќе стане татко на близначиња

Џорџ Клуни ќе стане татко на близначиња

Миленикот на жените Џорџ Клуни ќе стане татко на близначиња. Веста за бременоста неколку недели циркулираше на интернет но овој пат е потврдено дека тој и неговата сопруга Амал Клуни наскоро ќе добијат две деца.

Кејт Миделтон откри како ги воспитува децата

Кејт Миделтон откри како ги воспитува децата

Војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон и принцот Вилијам не ги водат често децата на јавни настани, а уште поретко зборуваат за нив. Но, при посетата на едно лондонско основно училиште, таа откри кои лекции ги научила од родителите.

(Фото) Фотографиите од бремената Бијонсе го обиколија светот

(Фото) Фотографиите од бремената Бијонсе го обиколија светот

Откако ја објави веста дека чека близнаци, Бијонсе на својот сајт постави фотографии кои ги воодушевија нејзините обожаватели.

Powered by WP Bannerize