Powered by WP Bannerize

Блек Лајвли и Рајан Рејнолдс се појавија во јавноста со новородената ќерка

Блек Лајвли и Рајан Рејнолдс се појавија во јавноста со новородената ќерка

Славната холивудска двојка Блек Лајвли и Рајан Рејнолдс пред два месеци по вторпат се остварија во улогата на родители, а конечно е откриено и името кое е избрано за девојчето.

Пинк позираше гола во поодмината бременост

Пинк позираше гола во поодмината бременост

Популарната пејачка Пинк неодамна ги изненади фановите дека е повторно бремена.

Миног: Тешко ми паѓа што нема да бидам мајка

Миног: Тешко ми паѓа што нема да бидам мајка

Пејачката Кајли Миног не крие дека има желба да основа семејство и да биде мајка. Но, откако во 2005 година, на 36 години и беше дијагностициран рак на дојка, разгледувала различни опции кога децата се во прашање, бидејќи тогаш и беше кажано да не се обидува да стане мајка по природен пат.

Објавена е роденденската фотографија на кралицата Елизабета со нејзиниот син

Објавена е роденденската фотографија на кралицата Елизабета со нејзиниот син

Британската кралица Елизабета втора, која минатата година стана најдолговечниот британски монарх, во април оваа година го прослави својот 90-ти роденден.

Мик Џегер не можеше да му даде на детето понеобично име

Мик Џегер не можеше да му даде на детето понеобично име

Новородениот син на Мик Џегер, кое е осмо дете по ред на големиот рокер, доби најнеобичено име кое е тешко да се изговори па го пренесуваме во оригинал Deveraux Octavian Basil Jagger.

Мила Кунис за својот син го одбра името Димитриј

Мила Кунис за својот син го одбра името Димитриј

Славната холивудска двојка Мила Кунис и Ештон Качер го објавија името на своето синче.

Мик Џегер стана татко по осми пат и доби дете на 73 години

Мик Џегер стана татко по осми пат и доби дете на 73 години

Фронтменот на легендарната група „Ролинг стоунс“  се оставри во родителска улога по осми пат.Неговата 29. годишна девојка Мелани Хемрик, родила син.

Бредли Купер и Ирина Шајк го очекуваат своето прво дете

Бредли Купер и Ирина Шајк го очекуваат своето прво дете

Една од најатрактивните двојки во светот, холивудскиот актер Бредли Купер и манекенката Ирина Шајк го очекуваат своето прво дете.

Се породи Мила Кунис

Се породи Мила Кунис

Холивудската двојка Мила Кунис и Ештон Качер станаа родители по вторпат. Кунис роди момче, но родителите се уште не го објавиле името на детето.

(Фото) Познатата пејачка првпат ги покажа лузните од мастектомија

(Фото) Познатата пејачка првпат ги покажа лузните од мастектомија

Откако пред три години по вторпат и беше дијагностициран рак, Анастасија се одлучи на еден не толку лесен чекор.

Познатиот модел Ирина Шаек e бремена

Познатиот модел Ирина Шаек e бремена
Ирина Шаек ги изненади сите, кога се појави бремена на модната ревија на „Викторија Сикрет“. Убавиот руски топмодел очигледно очекува дете од партнерот Бредли Купер, кое ќе е прво и за двајцата.

Powered by WP Bannerize