Природен препарат со витамин Е кој успешно се бори против стриите

Природен препарат со витамин Е кој успешно се бори против стриите

Со малку упорност и овој природен препарат значително можете да ги намалите стриите во пределот на стомакот и бутините.

Направете сами ефикасно сретство за чистење на теписите

Направете сами ефикасно сретство за чистење на теписите

Ова средство за чистење на теписите дефинитивно е поекономично од купечките средства, апсолутно е безопасно и нема премногу хемија. И секако, што е најважно, е многу ефикасен отстранувач на флеките од теписите.

Зошто бебињата ги држиме на левата страна, а не на десната

Зошто бебињата ги држиме на левата страна, а не на десната

Научниците најпосле успеаја да пронајдат објаснување за овој невообичаен феномен на родителството. Луѓето поседуваат посебен нагон кој ни помага да се грижиме за бебињата за да бидат безбедни дозвокувајќи на десната сгтрана на мозокот да ги процесуира информациите.

Едноставен трик против лошата миризба во чевлите

Едноставен трик против лошата миризба во чевлите

Доколку вашите чевли се извор на непријатна миризба после целодневното поминување во нив, тогаш прашокот за пециво е решението кое ќе ви помогне да ја вратите свежината во чевлите без да ги оштетите од прекумерно перење.

Природна маска за згуснување на косата

Природна маска за згуснување на косата

Ако имате проблем со интензивен пад на влакното на косата тогаш оваа домашна смеса од мед е вистинското решение за вас.

Јас сум мајка која не знае ништо но конечно има се

Јас сум мајка која не знае ништо но конечно има се

Посакав овој пост да го напишам една недела по породувањето, но тогаш сфатив дека не знам ништо!

Смрзнатини, што претставуваат тие

Смрзнатини, што претставуваат тие

Смрзнатини се случуваат како резултат на дејството на ниските температури на телото. Најчесто страдаат екстремитетите, односно прстите на рацете и на нозете, носот, брадата и ушите.

Технологијата предизвикува зависност кај децата

Технологијата предизвикува зависност кај децата

Лекарот Николас Кардарас објави текст во „Њујорк пост“ во кој предупредува дека, паметните телефони и други уреди предизвикуваат зависност кај децата.

Удари на бебето во стомакот на мајката

Удари на бебето во стомакот на мајката

Ако ги прашате трудниците знаат ли зошто нивните бебиња силно ритаат и дали тоа им пречи, најголем дел од нив сигурно ќе кажат дека не им пречи.

Направете домашна крема за лице од кокосово масло

Направете домашна крема за лице од кокосово масло

Ако имате проблематична кожа на лицето направете ја оваа домашна крема од кокосово масло која е целосно безбедна за употреба без хемикалии и ризик од несакана реакција.

Дозволете му на детето да црта со прсти

Дозволете му на детето да црта со прсти

Цртањето со прсти по предметите во домаќинството може да одличен начин детето да научи да пишува неколку букви, во најдобар случај да си го напише сопственото име.