Powered by WP Bannerize

Секое чувство кај децата е легитимно, дури и кога не му е време

Секое чувство кај децата е легитимно, дури и кога не му е време

Општеството постави прилично високи стандарди за оние кои допрва почнуваат да развиваат чувства во однос на оние кои потполно ги формирале.

Истражување: Најмногу бебиња се раѓаат во септември

Истражување: Најмногу бебиња се раѓаат во септември

Според статистиката, новогодишната возбуда не само во украсувањето, трпезата, дружењето, дочекот…. Дел од неа се пренесува и во креветите.

Со фенг шуи до добар сон

Со фенг шуи до добар сон

Доколку тешко заспивате, често се будите во текот на ноќта или страдате од несоница, обидете се со советите на фенг шуи да си ја подобрите состојбата која влијае на целокупниот начин на функционирање.

Тајните на музички талентираните деца

Тајните на музички талентираните деца

Исклучително музички надарените деца не е тешко да се препознаат. Тие уште од најрано детство кога почнуваат да свират некој инструмент, го прават тоа со голем жар.

Првородените деца се буцки

Првородените деца се буцки

Првородените деца се пополнички и покрупни од браќата и сестрите, покажува студијата на научниците од универзитетот Окланд.

Миленичињата го подобруваат здравјето на нивните сопственици

Миленичињата го подобруваат здравјето на нивните сопственици

Истражувањата покажуваат дека сопствениците на кучињата повеќе вежбаат од луѓето кои немаат кучиња, бидејќи повеќе се шетаат и се во подобра физичка кондиција така што помалку се склони на дебелееење.

До неверојатни декорации на чашите со обичен лак за нокти

До неверојатни декорации на чашите со обичен лак за нокти

На обичните стаклени чаши или пак белите и еднолични шолји за кафе сега можете да им додадете посебен детал, кој ќе ги направи навистина несекојдневни и прекрасни.

Направете сами: Лампион од желади

Направете сами: Лампион од желади

Интересен и несекојдневен лампион кој на вашата новогодишна елка ќе и даде посебен сјај.

До негувана кожа на рацете со маска од компири

До негувана кожа на рацете со маска од компири

Топлите компири на кожата делуваат благопријатно, го враќаат нејзиниот сјај и еластичност.

Влажнење на воздухот во затворен простор

Влажнење на воздухот во затворен простор

Ако имате централно греење, се препорачува често овлажнување на воздухот. Влажнењето на воздухот е важно ако бебето е настинато и ако му тече носот.

Како да се облекува бебето зимно време

Како да се облекува бебето зимно време

Со почетокот на зимата ритамот на живот на вас и вашето бебе ќе биде променет. Иако повеќе време ќе поминувате на затворено, важно е бебето да го шетате што повеќе можете. Потребно е адекватно да го облечете, да го заштитите од ветер и дожд, но треба да се вдишува и чист воздух.

Powered by WP Bannerize