Powered by WP Bannerize

Гел за туширање или сапун- кој е подобар избор

Гел за туширање или сапун- кој е подобар избор

Денес маркетите се преполни со воодушевувачка понуда на козметички производи и препарати за одржување на лична хигиена и всушност воопшто не е лесно да се определиме за одреден производ.

Како да го препознаете вистинскиот килибар

Како да го препознаете вистинскиот килибар

Природниот килибар е вистинска реткост и национално богатство кое се наоѓа само во одредени региони во светот.

Краставицата и помага на кожата да остане хидрирана

Краставицата и помага на кожата да остане хидрирана

Хидрирајте ја вашата кожа со помош на крставицата.

Што се случува во телото на жената за време на менопаузата

Што се случува во телото на жената за време на менопаузата

Најмалку две третини од жените кои поминуваат низ менопауза се жалат на психолошки и физички проблеми.

Маска од папаја која го забавува процесот на стареење на кожата

Маска од папаја која го забавува процесот на стареење на кожата

Папајта е овошка која изобилува со витамините А, Ц и Е, богата е со антиоксиданси и алфа-хидрокси киселина.

Кафето не е единствен начин да ја победите поспаноста

Кафето не е единствен начин да ја победите поспаноста

Иако за многумина од нас кафето е најдобриот начин за расонување, постојат уште неколку ефикасни начини да се победи поспаноста без да внесеме кофеин во организмот.

За силните главоболки неколку дена пред менструацијата виновен е естрогенот

За силните главоболки неколку дена пред менструацијата виновен е естрогенот

Очекувате вашиот нов менструален циклус да започне за само неколку дена, а веќе започнуваат главоболки кои можат да имаат и значително силен интензитет? 

Што трудницата јаде, бебето го сака

Што трудницата јаде, бебето го сака

Децата чиишто мајки за време на бременоста јаделе лук, најчесто сакаат да го јадат овој зеленчук. До таков заклучок дошол професорот Питер Хепер од Универзитетот во Белфаст, сакајќи да открие дали човекот може да засака некој производ пред раѓање. Тој експериментирал со поризводи кои децата главно не сакаат да ги јадат.

Што значи кога бебето ќе се роди со белег

Што значи кога бебето ќе се роди со белег

Некои деца се раѓаат со белег на лицето, што понекогаш ги преплашува родителите. Но нема причина за страв, бидејќи станува збор за обична хиперпигментација.

Кога да се користат лулашките

Кога да се користат лулашките

На бебињата секогаш им е најубаво во прегратките на мајките. Галете ги и гушкајте ги што почесто, а лулашките се за ситуации кога мора нешто да направите или едноставно малку да земете здив.

Маска од лубеница за кожа без акни

Маска од лубеница за кожа без акни

 

Најголемата позитивна страна на лубеницата е совршената хидратација без никакви маснотии кои се наоѓаат во козметичките производи.

Powered by WP Bannerize