Powered by WP Bannerize

Татковците имаат помалку сон од мајките

Татковците имаат помалку сон од мајките

Новиот експерт за спиење Тара Хејл во својата нова книга „Информирани родители: Првите четири години на вашето дете од аспект на науката“, предизвика бура реакции со тврдењето дека татковците спијат помалку од мајките.

Мажите кои имаат повеќе браќа отколку сестри ќе добијат синови

Мажите кои имаат повеќе браќа отколку сестри ќе добијат синови

Сигурно сте биле сведок на некое семејство, во кое по ред се раѓаат претежно машки бебиња? Дали е тоа случајност?

Еден татко од Србија, ја воодушеви цела Србија

Еден татко од Србија, ја воодушеви цела Србија

Небојша од Ужице по раѓање на синот одлучил својата среќа да ја сподели со сите и тоа по пат на билборд во центарот на градот.

Татковци, книгите во раце и читајте им на вашите деца

Татковци, книгите во раце и читајте им на вашите деца

Приказните за добра ноќ не се резервирани само за мајките.

Машката депилација е се повеќе популарна

Машката депилација е се повеќе популарна

Влакнести мажи и официјално повеќе не се во мода. Барем кога интимното подрачје е во прашање. Исто така не се на цена ниту „шишките под пазуви“, па ниту „љубовниот тепих“.

Пет работи кои мажите никогаш нема да ги променат

Пет работи кои мажите никогаш нема да ги променат

Зарем не сте научиле до сега, мажите не можете да ги промените. Можете да ги корегирате, но овие навики не ги чепкајет. Вие ќе се нервирате, а  тој ќе остане ист.

Дали работата може да го загрози квалитетот на спермата

Дали работата може да го загрози квалитетот на спермата

Плодноста на мажите е загрозена ако работат со олово, жива или арсен и на високи температури. Најчеста причина за неплодност се проширените вени кои ја одведуваат крвта од тестисите, а кои се случуваат заради долго седење или стоење. До проширување на вени доаѓа и заради кревање на тежина.

Мудри лекции за татковството од Бред Пит

Мудри лекции за татковството од Бред Пит

Бред Пит важи за еден од најпопуларните и најзгодните актери во светот. Тој и неговата сопруга Анџелина Џоли имаат шест деца и можеби помислувате дека воопшто не ги гледаат и не се грижат за нив бидејќи се презафатени но тоа не е точно.

Денешните татковци поминуваат седум пати повеќе време со децата од татковците во минатото

Денешните татковци поминуваат седум пати повеќе време со децата од татковците во минатото

Денешните татковци поминуваат седум пати повеќе време со децата отколку татковците во 1970 година- велат резултатите на најновото истражување на Институтот за социологија во Лондон.

Квалитетот на сперматозоидите опаѓа со годините

Квалитетот на сперматозоидите опаѓа со годините

Научниците веќе долго време полемизираат за тоа, дали квалитетот на спермата опаѓа како што мажите стареат. Последната студија покажува дека квалитетот на сперматозоидите опаѓа со годините.

Совети кои секој татко што има ќерка треба да ги знае

Совети кои секој татко што има ќерка треба да ги знае

Џастин Рикливс е татко на четири ќерки и еден син кој решил да го сподели своето искуство, но не само тоа туку и да докаже дека воспитувањето на ќерки не е товар, туку подарок од Бог кој нуди неизмерна среќа.

Powered by WP Bannerize