Powered by WP Bannerize

Кога мажите мислат дека се на второ место на листата на интереси на партнерката

Кога мажите мислат дека се на второ место на листата на интереси на партнерката

Иако поголемиот број на татковци се обидуваат да бидат од помош, сепак раѓањето на првото дете претставува голема промена и за нив.

Хит производ во Токио- перница за осамени мажи

Хит производ во Токио- перница за осамени мажи

Перницата  во облик на женски скут, според искуствата на оние што ја користеле е премногу мека и еластична на допир и совршено одговара на положбата на секоја глава.

„Така е тоа со деца“, вели професорот кој стана хит на Интернет

„Така е тоа со деца“, вели професорот кој стана хит на Интернет

Професорот по политички науки Роберт Кели, кој стана хит на Интернет бидејќи децата му упаднаа среде интервју на „Би-Би-Си“ во живо, раскажува како се случи целата ситуација. 

Зошто мажите бегаат од брак

Зошто мажите бегаат од брак

Зошто мажите бегаат од брак? Затоа што не се подготвени постојано да им удоволуваат на партнерките, не сакаат да бидат робови на нивните потреби и навики.

Нервозата како причина за прерана ејакулација кај мажите

Нервозата како причина за прерана ејакулација кај мажите
Според некои истражувања, во просек 35% од мажите се соочуваат со проблемот на предвремена ејакулација.

Дали после тренинг сте подготвени за секс

Дали после тренинг сте подготвени за секс

Истражувањата покажуваат дека физичките активности го подигнуваат нивото на тестостерон. Исто така е докажано дека мажите со повисоко ниво на тестостерон се одлични во кревет.

Интернет-кампања која потсетува колку татковците се незаменливи

Интернет-кампања која потсетува колку татковците се незаменливи

Татковците денеска се многу повеќе од претходно вклучени во процесот на родителство, но се чини дека мајките и понатаму се ставаат во прв план.

Труднички совети-за мажи

Труднички совети-за мажи

Кога ќе дознаат дека нивната партнерка е бремена, многу мажи посакуваат и тие да добијат неколку совети како да ги „ преживеат“ деветте посебни месеци од животот на идната мајка.

(Видео) Како изгледа кога татковците низ игра се поврзуваат со децата

(Видео) Како изгледа кога татковците низ игра се поврзуваат со децата

Поврзување со бебињата низ игра е нешто што позитивно влијае врз нивниот развој. Имено, во светот се поголем број на татковци се поврзуваат со бебињата на овој начин.

Кога тато е позгоден од Џорџ Клуни

Кога тато е позгоден од Џорџ Клуни

Љубов е кога мајка ми ќе го види татко ми целиот испотен, а ќе каже дека е позгоден од Џорџ Клуни.

Бројот на сперматозоиди наутро е поголем

Бројот на сперматозоиди наутро е поголем

Некои истражувања покажуваат дека нивото на сперматозоиди наутро е поголемо отколку во текот на денот, а причините можат да бидат пониската температура на тестисите наутро.

Powered by WP Bannerize