Powered by WP Bannerize

Преубави илустрации на љубовта помеѓу татковците и ќерките

Преубави илустрации на љубовта помеѓу татковците и ќерките

Мајките и татковците заеднички се грижат за нивните деца, а за посебната врска помеѓу татковците и ќерките не треба да трошиме зборови.

Даниел Кајмакоски ќе стане татко

Даниел Кајмакоски ќе стане татко

Познатиот македонски пејач Даниел Кајмакоски ќе стане татко на пролет. Тој за српскиот медиум „Стори“ отрки дека заедно со неговата девојка Кристина Димитриевска очекуваат принова.

Татковците си играат поразлично со децата

Татковците си играат поразлично со децата

Кога си играат со децата, татковците тоа го прават многу поактивно од мајките. Тие се погрижливи, склони кон контрола на целата ситуација така што се помалку опуштени, што децата секако го чувствуваат.

Родителството повеќе ги усреќува татковците

Родителството повеќе ги усреќува татковците

Истражувањата неодамна покажаа дека родителството во САД луѓето ги прави понесреќни во споредба со другите развиени земји. Но, истражувањето од Универзитетот Корнел покажува дека татковците многу подобро стојат кога среќата е во прашање, а на мајките сепак им треба мала помош.

Формата на лицето поврзана со плодноста на мажите

Формата на лицето поврзана со плодноста на мажите

Карактеристиките на лицето на мажите можат да бидат директно поврзани со тоа со каков квалитет се неговите сперматозоидите, покажува неодамно спроведеното шпанско истражување.

Лек за неплодност на мажите е сoнчањето

Лек за неплодност на мажите е сoнчањето

Данските стручњаци спроведоа научно истражување чиишто резултати покажуваат дека на мажите на кои им недостасува витамин Д во телото имаат почести проблеми со неплодноста, а овој витамин телото го произведува по излегување на сонце.

Идните татковци треба да ги избегнуваат топлите бањи

Идните татковци треба да ги избегнуваат топлите бањи

Мажите кои се обидуваат да станат татковци веројатно ќе треба да ги избегнуваат честите престојувања во топла када, бидејќи тестисите се многу чувствителни на топлина.

(Фото) Како изгледа хаосот дома кога мама е на пат

(Фото) Како изгледа хаосот дома кога мама е на пат

Кога мама не е дома, па дури и ако отпатувала на кратко, постојат големи шанси дека ќе се случи хаос дома.

Како татковците ги ескивираат обврските

Како татковците ги ескивираат обврските

Грижата за новороденчињата татковците главно ја препуштаат на мајката. Речиси половина од нив се претвораат дека спијат кога бебето навечер плаче, утврдила студијата на една британска компанија која била спроведена на 2.000 лица.

Мажите кои се под стрес бираат пополнички дами

Мажите кои се под стрес бираат пополнички дами

Мажите кои се под стрес попрво се определуваат за пополнички дами, покажува истражувањето објавено на Факултетот за психологија во Њукасл.

(Видео) Тато советува како да го поминете празничниот шопинг со децата

(Видео) Тато советува како да го поминете празничниот шопинг со децата

Празниците колку се убави толку се и хаотични за родителите со малите деца. Но, таткото Џордан Вотсон пронајде едноставен начин да го олесни празничното лудило.

Powered by WP Bannerize