Дали Г-точката навистина постои

Статистиката вели-осум до десет жени никогаш не доживеале вагинален оргазам, а дури три од десет жени не успеале никогаш да доживеат ниту клиторисен оргазам.

Сексолозите сигурно имаат полни раце работа, особено откако научниците конечно ставија крај на дилемата дали навистина постои таа фамозна г-точка.

Научниците велат дека постои, дури и е лесно воочлива на снимките од магнетна резонанса.

Г-точката се наоѓа на предната страна на вагината, на четири сантиметри од влезот. Има овален облик и нерамна површина. Содржи неверојатни 600 неврни завршетоци по квадратен милиметар, а самата има големина од околу два сантиметри.

Советот на сексолозите е во никој случај да не се занемари нејзината важност. Најдобра опција која нуди сигурен оргазам е таа да се притиска нежно но цврсто, изведувајќи кружни движења.

 

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk