Десет работи што трудниците ги прават додека се сами

 

Велат дека некои жени едноставно цветаат додека се бремени, додека пак други стануваат најлошата верзија на самите себе.

Како и да е, сите трудници имаат нешто заедничко, а тоа се оние работи ( барем неколку од нив ) што ги прават додека се сами.

Понекогаш трудниците:

– цел ден уживаат во откопчани пантолани
– не си ги бричиат или депилираат нозете
– уживаат во огромен хамбургер полн со компирчиња
– испуштаат нешто од рацете но не се наведнуваат да го подигнат
– намерно ги држат рацете под или на стомакот за да знаат луѓето дека се трудни а не дебели
– испуштаат некоја капка урина во гаќите додека киваат
– ги стискаат брадавиците за да видат дали ќе потече млеко
– разговараат со својот стомак
– го галат и го снимаат својот стомак во очекување на секое бебешко движење
– ја користат бременоста да се извлечат од некоја обврска

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk