Девица

Додека другите родители се борат со нездравите навики на децата, вашата малечка Девица јаде зеленчук, не сака мрсна и зачинета храна и не е склона на прејадување. Сака житарки па затоа јаде храна со ориз, пченица како и овесни каши. Доволно и е малку риба и пилешко месо.Детето Девица сака слатки работи и солени грицки, но заменете ги со лешници, ореви и бадеми.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk