Близнаци

Исхраната на овој знак треба да биде разновидна. Грашок и грав се добар избор. Бидејќи ментално се доста активни,најдобро е да јадат риба, бидејќи им се потребни протеини. Не сака колачи, но грцика интегрален кекс. Детето Близнак попрво би испило сок, затоа подгответе му свежи сокови од разно овошје.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk