Лав

Вашето дете Лав има потреба од протеини, па треба да јаде млечни производи, риба, јајца но никако пржено месо. Но ако веќе не може, а да не биде гурманче, понудете му пилешко месо, рибни филети.Омилено овошје му се банани, круши и малини.Чоколадото кое е вистински предизвик за него, нека биде млечна со овошно полнење или со житарки.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk