Овен

Детето Овен сака да јаде месо и тоа црвено. Исхраната со месо нека ја балансира со зеленчук во црвена боја и затоа сервирајте го што почесто. Му годат и тестенини со сос, оцет и зачини.Исто така обожува овошје како јагоди и цреши, но и рибизли, брусница, боровница.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk