Рак

Детето Рак е гладно секој час, па потрудете се оброците да му бидат избалансирани. Симболиката на Месечината е поврзана со млеко и млечни производи, но треба да избегнува тврди сирења, додека јогурт и павлака може да јаде со секоја храна. Од овошје најдобри се праски, круши и кајсии.Најмногу му годи пилешко и мисиркино месо, а сака да јаде и боранија, пиперка, краставички и тиквичка.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk