Риби

Сите видови на риби и морски плодови припаѓаат на симболиката на Нептун кој владее со овој знак. Вашето дете треба што повеќе да јаде јужно овошје поради зајакнување на имунитетот и забрзување на метаболизмот. Пожелно е да јаде многу ориз и други житарки, а пецивото нека биде интегрално. Бидејќи благите работи му се омилена храна, подобро да јаде овошна салата отколку чоколадо.Малата Риба обожува течности, па затоа е единствен знак кај кој понекогаш треба да се ограничи внесот на течности.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk