Шкорпија

Детето Шкорпија, од млечни производи најмногу сака сирење. Сака да меша вкусови, па тврдото сирење може да го стави во топло чоколадо. Зачините како црн пипер, оригано, магдонос треба да бидат составен дел од неговото јадење.Сака многу зелка, компир во сите варијанти, посебно со зачинети и пикантни сосови.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk