Стрелец

На вашето дете Стрелец исклучително му годи медитеранска храна, односно јадење од италијанската и шпанската кујна. Месо сака, но не претерано, па треба да јаде од сите видови по малку.Омилени му се домати и тиквички, компир. Не е љуботел на млеко, но сака да го комбинира со житарки. Повеќе сака јогурт.Шпагети, лазањи пица на која може да додадете рукола за да им ја зголемите хранливата вредност се омилена храна на малиот Стрелец.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk