Вага

Детето Вага сака овошје, овошни салати кои се извор на витамини и минерали. Од секое месо јаде по малку, па исхраната му е добро избалансирана. Треба да јаде спанаќ, блитва но и друг зелен зеленчук бидејќи во текот на развојот може да биде слабокрвно. Слатката храна му е порок, па ограничете ги количините на бисквити и колачи. На малите Ваги важно им е храната и визуелно да им се допадне и да биде убаво сервирана.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk