Кромидот помага против воспалени синуси

Ви преглагаме да го подготвите овој природен домашен лек против воспалени синуси од кромид и вински оцет кој ќе ги неутрализира симптомите и воспалението.
Навечер, пред да си легнете, ситно исецкајте или изблендирајте една главица кромид. Така исецканиот кромид истурете го врз чиста газа. Кромидот попрскајте го со вински оцет и една супена лажица маслиново масло.

Легнете на грб и ставете ја приготвената смеса преку челото и коренот на носот. Внимавајте добро да ги зашитите очите. Оставете ја смесата да отстои колку што можете подолго а потоа измијте се и намачкајте ја болната регија со масло од кантарион.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk