Домашен лек за сува и испуканa кожа на рацете

Ако ве мачи испуканата и груба кожа на рацете тогаш со помош на овој едноставен домашен лек, многу брзо можете да видите значителни промени.
Потребни ви се само две состојки: глицерин и медицински алкохол.

Состојките промешајте ги во сооднос 1:1. Со смесата намачкајте ги рацете навечер пред да си легнете.

Наскоро ќе бидете изненадени од меката и мазна кожа и сјајни нокти.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk