Фото: Комичната страна на животот со бебе

Објавено на: Jan 03, 2017 од Мама Ане

Гледајќи ги фотографиите се чини дека светски познатата илустраторка Лине Северинсен навистина знае да опише како е да се живее со едно преслатко мало бебенце.

Дури и името на илустрацискиот проект наречен „Kos og Kaos“ ( Гушкање и хаос ) совршено одговара на животот на најголемиот супер херој- мајката!

2 5 6 8 9 11 14 16 19


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…