Гриз со малини

Првиот оброк е исклучително важен за децата на школска возраст.

Потребно е:

300 мл млеко

2 лажици пченичен гриз

10 бадеми

10 малини

мед по желба

Подготовка:

Варете го млекото па пред да проврие додадете го гризот. Добро измешајте ги гризот и медот, па варете на тивок оган додека не добиете хомогена смеса.

Со гризот додадете ги и другите состојки.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk