И мажите заболуваат од рак на дојка

И мажите заболуваат од рак на дојка и оваа болест не е ексклузивитет само на жените. Во Македонија процентот на заболени мажи од рак на дојка се движи меѓу 10 и 12. Ова го изјави Биба Додева, претседателка на здружението „Борка“ – За секој нов ден, која денеска ја најави традиционалната розова прошетка „Напред розово 2017“ за поддршка на болните од рак на дојка.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk