Јана Бурческа стана мајка

Последната македонска претставничка на Евросонг, Јана Бурческа стана мајка. Денеска на свет го донесе своето прво дете. Бурческа за време на фестивалот, во промотивното видео откри дека очекува бебе, а за време на гласањето, во “зелената соба” нејзиното момче, гитарист од бендот во кој заедно настапуваат, ја побара за жена.

Мама365 им посакува среќни родителски мигови.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk