Kашичка со пченкарни снегулки и банана

Вкусен оброк препорачкив за бебиња постари од седум месеци.
Потребни состојки:

– 100 мл. млеко
– 3 супени лажици пченкарни снегулки
– една банана

Начин на подготовка:

Прелијте ги пченкарните снегулки со топло млеко. Оставете ги да омекнат и да се изладат. Бананата излупете ја и добро изгмечете ја со вилушка. Измешајте ја со топлата кашичка и послужете веднаш.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk