Како да ги намалите килограмите стекнати во бременоста

Убавата фигура е сон на секоја жена. По неа копнеат особено оние кои „наталожиле“ повеќе за време на бременоста. По породувањето, прва надеж е намалување на килограмите за време на доењето. Но ретки се оние среќлики кај кои ова поминува успешно. Во поголем број се сите оние кои мораат да се помачат за да ја вратат килажата која ја имале пред бременоста.
Брзите и навидум лесни диети се првата мамка. Но тие обично се со јојо ефект, па така по завршувањето ан циклусот, не само што се враќаат килограмите туку и се додаваат нови.
Физичката активност бара посветеност и време, а во денешното динамично секојдневие тоа е луксуз.
Мама365 ви нуди на брз и ефикасен начин да ги намалите килограмите стекнати во бременоста, да го зацврстите вашето тело и да му кажете збогум на целулитот.
Сето ова е возможно со само два пати по 20 минути тренинг со електростимулации. ЕМС или електро-мускулна стимулација е технологија на најновата генерација која испраќа мали електрични импулси директно во мускулот, што ги подобрува нивните природни контракции и го прави секој тренинг поефективен.
Зошто тврдиме дека ова е најефикасниот начин за да ја постигнете целта
Штеди време; Секој тренинг трае максимално 20 минути. Оптималниот број на неделни тренинзи е два.
Резултатите се ефикасни и лесно забележливи за кратко;
Индивидуален пристап кој е приспособен на потребите на вашето тело; Се работи еден на еден во комбинација со нутриционистички совети. Калориите се трошат и до 48 часа по тренингот. Само за споредба, обичен тренинг троши до 400 калории. ЕМС тренинг троши околу 500 калории во тек на тренингот, а потоа 1200 во следните 4 до 6 часа.
Првите резултати за два тренинга се забележуваат по месец дена. Вашиот метаболизам е подобрен, мускулите се зацврстени…
Нема ризици од повреди
Тренингот е со посебна опрема која ја добивате во Максифит. Вие не носите ништо друго освен вашите патики.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk