Како децата го замислуваат морето

Објавено на: May 28, 2015 од Мама Кате

Децата имаат бујна фантазија, најубави мисли и најголеми желби. 14 дечиња ни испратија цртежи како го замислуваат морето. Не можејќи да ги одбереме најдобрите три, одлучивме сите да ги испративме на бесплатен викенд во хотел „Делфино“, Мола Калива, Халкидики заедно со нивните семејства.

Во прилог погледнете ги уметничките дела на Сара, Алберт, Ана, Благој, Калина, Грегориј, Јована, Давид, Марко, Мила, Софија, Стефан, Марко и Марија.

albert 6 godini ana popova 6 godini blagoj atanasoski 10 god DAVID BRASNARSKI 3 GOD gregorij ljubenov jovana bogojevska kalina karkinska 3 godini marija fidanska marko perunkovski 4 god marko,tina i petar SARA 2 GOD SOFIJA KRSTEVSKA 3 GOD stefan srchokov 5 godini


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…