Кашичка од сливи и интегрални бисквити

Вкусен оброк богат со витамини и растителни влакна погоден за бебиња постари од една година.

Потребни состојки:

100 мл.млеко

неколку парчиња интегрални бисквити

три црни сливи излупени и без семка

една лажица мед

малку цимет

Начин на подготовка:

Сливите изблендирајте ги.

Во друг сад на оган стоплете го млекото и прелијте ги бисквитите. Изгмечете ги со вилјушка.

Потоа во садот додадете го пирето од сливи, медот и циметот.

Добро промешајте.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk