Kашичка со оризови снегулки и тиква

Вкусен оброк кој можете да го понудите на бебе постаро од седум месеци.

Потребни состојки:
– 100 мл. млеко
– 2 супени лажици оризови снегулки
– 40 грама печена тиква

Начин на подготовка:

Прелијте ги оризовите снегулки со врело млеко. Оставете ги да омекнат. Откако смесата ќе се олади додајте ја испасираната тиква. Добро промешајте.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk