Кажете им збогум на акните со оваа ефикасна маска од мед и камилица

Објавено на: Jul 12, 2016 од Мама Ане

Откако ќе го измиете лицето со неутрален сапун нанесете ја оваа ефикасна маска од мед и камилица која со редовна употреба сигурно ќе ви помогне да се решите од непријатните акни по лицето.
Потребни ви се ладен 30 мл чај од камилица, една лажица мед, едно јајце и 20 грама брашно.

Сите состојки добро промешајте ги, а потоа нанесете ја маската на чисто лице. Оставете ја да делува околу десетина минути. На крајот, измијте го лицето без сапун со млака вода.

За само неколку дена третман со оваа маска ќе ги забележите првите резултати.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…