Кога детето постојано си ја соблекува пелената

Објавено на: Apr 04, 2015 од Мама Кате

Имајќи го предвид сиот напор што е потребен често да му ставите пелена на малото дете, посебно разочарува тоа што за кратко време го упропастува сиот ваш труд- и тоа без никаков напор.

Иато така прилично ве нервира тоа што малиот детски стриптиз ги остава алармантно незаштитени не само газето, туку и тепихот, каучот, креветот и секоја друга површина дома.

Бидејќи лентите со кои се врзуваат пелените се мачкина кашлица за вашето дете, размислете за враќање на пелени кои се закопчуваат со безопасна се додека детето не се одвикне од стриптиз-навиката.

Сите овие напори можат да предизвикаат бес кај вашето дете, но ако се придржувате кон своето оружје (односно кон безопасните игли) и ако притоа останете ладнокрвни, свртувајќи му го вниманието на својот мал бунтовник кон нешто ново, и тоа ќе помине.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…