Која е најефикасната билка која помага при несоница

Ве измачува несоница, тешко заспивате а лесно се будите. Ако спаѓате во оваа група на луѓе кои немаат квалитетен сон тогаш не се двоумете да ја искусите моќта на лавандата.

 

Чајот од оваа билка многу ретко може да се забележи на полиците во аптеките и маркетите, но тоа не значи дека не можете лесно да го подготвите во домашни услови.

Во шолја ставете врела превриена вода и додадете 2 капки етерично масло од лаванда и една лажица мед. Исто така, дополнително може да додадете и сок од лимон во количина по желба.

Овој чај има непроценлива моќ кога е во прашање борбата против несоницата, прекрасен вкус и нуди исклучително задоволство.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk