Рецепт: Лесна салата со јајца

Вкусна и лесна за подоготовка. Послужете врз парчиња брускети.

Потребни состојки:

  • 8 јајца, варени
  • 60 мл мајонез
  • 2 лажици лимонов сок
  • 1 лажица сенф
  • половина лажиче сол
  • 1 лажиче бибер
  • 1 лажица мајчина душичка

Начин на подготовка:
– Варените јајца исечкајте ги на крупни парчиња.

– Во сад ставете ги мајонезот, солта, биберот, сенфот и лимоновниот сок. Измешајте и ставете го ориганото. Ставете ги сечканите јајца и убаво измешајте.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk