Лошо темпирани оброци кај бебе

Објавено на: Jun 25, 2016 од Мама Кате

За добро напрдување кај бебе кое почнало со тврда храна е важно кога се храни. Малите деца кои премногу долго го чекаат оброкот-обично сосем го губат апетитот. Затоа најдобро е да ги храните штом гладот ќе тропне на врата. Доколку, пак, детето не покажува знаци на глад, воведете ред и секој ден во ист тајминг нудете оброк.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…