Лубеницата може да дејствува како природен афродизијак

Ова омилено летно овошје на мажите може да има ја продолжи ерекцијата и да покрене здрави реакции во организмот.

Лубеницата содржи цитрулин кој влијае на опуштање на азотен оксид во телото. Тоа ги опушта крвните садови како што е случајот со вијаграта. Лубеницата има предност да дејствува на целото тело а поради релаксирачките својства многу е ефикасна и кај жените.

Најдобро е да се јаде со семки бидејќи содржат бројни корисни состојки кои се надополнуваат со оние во црвеното месо.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk