Лукот е најефикасниот природен лек против гениталните брадавици

Природното отстранување на кондиломите е можно без разлика што се во прашање генитални брадавици.

Како најделотворен природен лек против кондиломи се смета лукот.

Навечер ситно исецкајте две чешниња лук и посолете ги со една кафена лажичка сол.

Поклопете го садот и оставете го да отстои преку ноќ.

Наутро истискајте го сокот од лукот низ густа цедалка за чај и со течноста премачкувајте ги брадавиците неколку пати дневно.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk