Мајчиното млеко ги убива канцерогените клетки

Објавено на: Sep 02, 2016 од Мама Ане

Во истражување во 2010  во Шведска научниците објавија дека имаат докази дека мајчиното млеко ги убива ќелиите на ракот. 

Докажано е дека мајчиното млеко помага во подобрување на имунитетот кај новороденчињата како природен извор кој неможе да се надомести со ниту една друга храна.

Од денот кога и бил дијагностициран рак на коските,  шеесет и две годишната Џени Џонс секојдневно пие по една чаша мајчино млеко. Оваа жена верува дека токму мајчиното млеко и го спасило животот.

Девните потреби за мајчино млеко кои изнесувале околу половина литар оваа жена ги задоволувала од анонимни донори кој ги наоѓала преку интернет.

По седум месечен третман со мајчино млеко медицинските резултати на Џени покажале значително редуцирани канцерогени клетки во организмот.

Секако, истовремено со терапијата со мајчино млеко, жената била подложена на хемотерапија.

 

 


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…