Медова вода за забрзување на метаболизмот

Објавено на: Dec 30, 2016 од Мама Ане

Доколку имате проблем со лошото варење на храната тогаш медот треба да биде составен дел од вашата исхрана.

Забрзајте го вашиот метаболизам и чувствувајте се убаво со овој едноставен напиток од мед кој доколку го консумирате рано наутро на празен стомак ќе направи вистински „бум“ во вашиот организам.

Потребни состојки:

» 2 децилитри млада вода
» 1 полна чајна лажица мед

Добро измешајте ги водата и медот, почекајте тој целосно да се стопи и потоа испијте го напитокот. Водата мора да биде млака, никако врела, бидејќи високата температура ги уништува сите хранливи и корисни работи во медот.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…